Çolakoğlu Metalurji Soğuk Şekillendirme Atölyemizin Açılışı Yapıldı

Yazılar geri dön

Çolakoğlu Metalurji Soğuk Şekillendirme Atölyemizin Açılışı Yapıldı

Çolakoğlu Metalürji, MESS Eğitim Vakfı, Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında yapılan mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine yönelik Endüstriyel Teknik Öğretim Okullarında Teknik Öğretim programına ilişkin protokol kapsamında okulun Çolakoğlu Metalürji A.Ş Metal Teknolojisi Alanı Soğuk Şekillendirme Atölyesi yenilendi.


İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 1945 yılından bugüne hizmet verdiği Metal Teknolojisi Alanı Soğuk Şekillendirme Atölyesi Çolakoğlu Metalurji A.Ş. ile yapılan protokol kapsamında 200 bin TL bir ödenekle yenilendi. Yenileme kapsamında CNC Abkant, Silindir Bükme ve Dikey Boru Bükme makinalarının da finansı Çolakoğlu Metalurji A.Ş tarafından sağlandı. Proje kapsamında atölyenin zemini, aydınlatması, kalorifer sistemi, boya ve badana yapıldı. Öğrenciler burada  metali soğuk haldeyken işlemeyi ve şekil vermeyi öğrenecek.


Yenilenen atölyenin açılış törenine Çolakoğlu Metalürji Genel Müdürü Uğur Dalbeller, MESS Eğitim Vakfı Genel Müdürü Birol Korkmaz, Çolakoğlu Metalürji İnsan Kaynakları Müdürü Suphi Karaosmanoğlu, Çolakoğlu metalürji insan kaynakları Direktörü Kazım Selim Özkan, MEB Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Belma Güngör, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Okul Müdürü Mehmet Aktaş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılışta konuşan Okul Müdürü Mehmet Aktaş, Çolakoğlu Metalurji AŞ.’ye eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

 

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

Yazılar geri dön